הדברת פרעושים יעילה

 
 
הם זעירים, שנואי נפשם של כלבים וחתולים, יודעים להתחבא היטב ומוצצי דם - הפרעושים, קשה להיפטר מהם, אז איך בכל זאת עושים הדברת פרעושים יעילה כדי לחסל את מגפת הקיץ הקבועה בבית?
 

צעד ראשון בהדברת פרעושים: הכירו את המפגע

 
הפרעוש הוא חרק זעיר מאוד (בין מילימטר אחד לכמה בודדים), שבצורתו הבוגרת חי כטפיל – על כלב, על חתול, על ציפורים, ואפילו בעקיצת בני אדם הוא לא יבחל. לבוגרים יש לא רק לסתות לנשיכה ולמציצת דם, אלא גם רגליים אחוריות מפותחות, שבעזרתם הם יכולים לנתר לגובה מרשים.
 
 
הדברת פרעושים
 
 
 
הדברת פרעושים
 
 
 
 
ראשיתו של הפרעוש היא בביצה, שממנה בוקע זחל. הזחל רגיש יחסית לתנאים סביבתיים, ולכן מסתתר עד להגיעו לבגרות. כאשר הוא הופך לבוגר, תאוות הדם שלו מתחילה. או אז הוא מחפש למי להיטפל כדי ליהנות מארוחות של דם טרי.

בארץ יש כמה עשרות מיני פרעושים שונים, מהם אנו מכירים בעיקר את אלו החיים על גבי כלבים וחתולים (ולעתים עוקצים גם את בני האדם המתגוררים בסביבתם), אם כי גם יונים וחולדות מביאות את הצרות הללו אל הבית.
 

הדברת פרעושים: לא רק בגלל העקיצה הכואבת

 
עקיצת הפרעושים אינה נעימה ולרוב מגרדת, אבל זו לבדה אינה הסיבה היחידה לביצוע הדברת פרעושים. הבעיה הקשה יותר היא שבגלל שחיה זו עוברת מפונדקאי אחד לשני, היא עלולה להעביר מחלות מדם אל דם. לכן כדאי למגר את הצרה כמה שיותר מהר ולא להסתכן בהידבקות במחלות שונות..
 

לא מספיק רק לטפל בחיית המחמד

 
במקרים רבים, אנו רואים בעלי כלבים או חתולים מגיעים אל חנות החיות כדי לרכוש חומר כלשהו נגד פרעושים עבור חיית המחמד. זוהי דרך יעילה לסלק את המזיקים מפרוותו של בעל החיים, אך אין זה אומר שמזיקים חדשים לא ישובו אליו תוך שבוע – כמו גם לא מבטיח לכם שהצרות הצרורות הללו עזבו את הבית כולו. לשם כך דרושה הדברת פרעושים מקצועית.

בל נשכח: חיה זו מתגוררת לא רק על פרווה. היא יכולה להתחבא בכל מקום – במזרון המיטה, למשל. בנוסף, לפני הפיכת הזחלים לבוגרים הם מתחבאים במקומות אחרים, שכן הם אינם זקוקים לדם. לכן הם יכולים לחיות בין סיבי השטיח, בדשא, אפילו בין קפלי הווילונות.

הדברת פרעושים מסודרת ומקצועית תבטיח לכם את סילוקה של חיה מרגיזה ומטרידה זו אחת ולתמיד מכל רחבי הבית בצורה יעילה ומקיפה.