הדברת פשפש המיטה

 
 

פשפש המיטה, היכרות

 
פשפש המיטה היינו טפיל ידוע בקרב בני האדם ובעלי חיים רבים אחרים. יצור זעיר זה, שאורכו עד כ- 6 מ"מ בלבד,
אמנם אינו ידוע כמחולל או מעביר מחלות אצל בני האדם, אך בכל זאת עשוי לגרום לגירויים ועקצוצים בלתי נסבלים ואף לפגיעה ברכוש.

להלן היכרות קצרה עם מזיק מציק זה.
 

תכונותיו של פשפש המיטה

 
 
אין ספק כי מבין הטפילים הרבים המזיקים לבני האדם, פשפש המיטה הוא אחד המציקים ביותר. מבנה גופו הייחודי של חרק זה (הבנוי בצורה מאוד שטוחה), מאפשר לו לבחור את סביבת המחיה בקלות וכראות עיניו, כאשר במיוחד אהובים עליו חריצים וקפלים שנוצרים בין חיבורי הבדים של הסלון או מזרן השינה שלכם.

פשפש זה לא היה "דייר" מוכר כאן בישראל בעבר והוא הגיע אלינו ככל הנראה מארה"ב. לאחר ששגשג בחדרי בתי מלון שלא עברו ניקוי והדברה הולמים הוא נצמד לתיקים, בגדים ומזוודות וכך חצה אוקיינוסים ועבר בסופו שלדבר גם לבתי המגורים שלנו.
 
 
 
הדברת פשפש המיטה
 
 
 
 
חלק מהאנשים לעולם לא ירגישו בטפיל אך עבור חלק אחר, מדובר בסיוט של ממש. פשפש המיטה מפריש דם וצואה שעשויים לגרום לגירויים קלים עד קשים בעור ולפגוע באיכות החיים בצורה ניכרת. התחושה היא של עקיצות יתוש בלתי פוסקות ודחף לגרד. מאחר שהפשפשים חיים בקבוצות גדולות, הצואה המופרשת מהם מצטברת ואף עלולה לגרום לנזקים שונים לריהוט ולרכוש. המראה האופייני הוא של "פסי חלודה" על גבי בדים ולעתים אף ריחות צחנה.
 

כיצד נלחמים בפשפש?

 
קשה מאוד למגר את פשפש המיטה בשל עמידותו הרבה לחומרי הדברה סטנדרטיים ומפאת יכולתו להסתגל גם לתנאי סביבה קיצוניים וקשים ביותר. הדרך הטובה ביותר למגר את הטפיל היא באמצעים פיזיים, כשבדרך כלל נדרשים ארבעה טיפולים ואף יותר. האפשרויות העומדות בפני חברת הדברות כוללות אמצעי שאיבה חזקים (הליך הכרחי!), קיטורר יבש, שימוש באוויר חם והדברה בקור. כמובן שחשוב מאוד להגיע לכל מוקדי המחיה של הטפילים,ולא רק להבריחם למקום אחר.

חברת הקוטל - שירותי חיטוי והדברת מזיקים, היינה מחברות ההדברה הוותיקות והמובילות בישראל. זה יותר מ-35 שנה שחברתנו מציעה שירותי הדברה יסודיים ואחראיים, המתאפיינים בגישה סביבתית השואפת להגעה לפתרונות ארוכי טווח המתבססים על שיווי משקל אקולוגי. אם אתם מעוניינים למגר סופית את פשפש המיטה מביתכם, צרו עמנו קשר עוד היום ולא תתאכזבו.
 
התקשרו עכשיו וקבלו שירות מהימן, מהיר ויעיל – 1-800-650-750.