חיטוי מאגרי מים עומדים בבתי מגורים

 
 
 

הסכנה בהיווצרות מים עומדים בבתים

 
מים עומדים הם אמנם כורח המציאות בחברה עירונית, אך בכל זאת יש להכיר את הסיכונים הכרוכים בהיווצרותם.
 
 
 
חיטוי מאגרי מים
 
 
 
 
 
ראשית נבין בדיוק במה מדובר כשאנחנו מזכירים את הביטוי מים עומדים. מים עומדים הם למעשה כל ריכוז שלמים, שמצטברים ונעצרים באותה הנקודה, לא מתייבשים ומצד שני לא נעשית בהם כל תנועה או סירקולציה שמחדשת את מאגר המים או מנקזת אותו. ואמנם, בחברה המערבית שבה אנחנו חיים אנחנו פוגשים בכמויות גדולות במיוחד של מים עומדים על בסיס יום יומי – בבתים של רובנו. על פי תקנות הבנייה המודרניות, כל בית עם יותר מחמש קומות מחזיק במאגר מים מקומי. מאגר המים הזה אמנם מתחדש בתדירות מסוימת ומשמש את דיירי הבניין, אך עדיין מדובר במאגר עצום של מים עומדים. כמובן שגם בריכות ומאגרי מים מתוכננים ניתן להכניס לקטגוריה של "מים עומדים", אך בבריכות בשל הסיכונים שנמצאים במודעות ברורה נהוג לחטא את המים ולנקות אותם. ואמנם, חיטוי מאגרי מים הוא צורך רחב בהרבה מכפי שאולי נדמה לכם, והסיבה לכך טמונה במידה רבה בסיכונים הרבים הכרוכים בהצטברות של מים עומדים, כפי שהסברנו שמתרחשת בחברה עירונית בתדירות גבוהה מאוד.
 
 

מדוע עלינו לבצע חיטוי מאגרי מים באופן קבוע?

 
  • הסכנה הכרוכה בהיווצרות של מים עומדים בבית שלנו היא לא סכנה אחת אלא סכנות, ברבים. הסכנות הללו כוללות בראש ובראשונה הצטברות של חיידקים. מאגר המים בבית שלנו לא תמיד יהיה מתוחזק ומטופל באופן קבוע, ובמצב כזה אפילו כמות קטנה שלזיהום במים כתוצאה מחלודה, לכלוך או חומרים מזהמים ומזיקים שונים, יכולה לגרום להתפשטות של מחלות קשות ביותר. המפורסמת הן: מחלת הלגיון, הליגיונלה, אך ניתן לציין גם את החולירע, סלמונלה, גארדיה, התפשטות קוליפורמים, מגפת שלשולים וחיידקים מדבקים נוספים שיכולים להגיע אלינו דרך מאגר המים העומדים שלנו. כאמור, לא רק חיידקים מהווים סיכון בכל הנוגע להצטברות מים עומדים, אלא גם מזיקים של ממש. ידוע היטב כי חרקים נמשכים להצטברות של מים עומדים, ובהתחשב בכך שחיות בר של ממש לא יכולות להגיע לסביבה עירונית בשל מים עומדים, הרי שחרקים הופכים לסיכון משמעותי הרבה יותר, בעיקר בקומות נמוכות של בניינים גבוהים. מכיוון שאנחנו לא רוצים לסבול ממכת דבורים ויתושים, הגיע הזמן לפעול.
 
  • בשביל להימנע ממכה של חרקים ומזיקים, ועוד יותר מכך מכדי להימנע מהסכנות הבריאותיות המשמעותיות שנגרמות כתוצאה מהיווצרות של מאגר מים עומדים בבית שלנו, אנחנו צריכים לבצע חיטוי מאגרי מים באופן קבוע אם יש באחריותנו מאגר מים ביתי. חיטוי מאגרי המים, שמתבצע תקופתית בצורה בלתי מזיקה ובריאה לחלוטין, מבטיח לנו צריכת מים בריאה ונקייה לאורך זמן.
 

הקוטל - חיטוי מאגרי מים

 
השירות האיכותי והמקצועי של הקוטל – הדברת מזיקים מציע לנו הרבה יותר מהדברה של מזיקים. השירות של הקוטל מציע לנו, בהקשר לנכתב במאמר זה, גם שירות של חיטוי מאגרי מים בצורה המקצועית ביותר שקיימת כיום בשוק.
 
לקבלת ייעוץ והצעת מחיר לבדיקה וחיטוי מאגר המים התקשרו חינם או צרו קשר באתרנו.