סובלים ממזיקים? יש דרך להתמודד איתם

 
אימאל'ה! יש כאן ג'וק! ג'וק! ג'וק! אם גם אתם מכירים את הקריאה הזאת, סימן שאתם, כמו רבים וטובים זקוקים לשירותי הדברת מזיקים, או לפחות נזקקתם להם, ובינינו, גם אם לא, לא מן הנמנע שתזדקקו להם בעתיד.
 
בניגוד לבעלי חיים אחרים אשר מתקשים להתמודד עם הסביבה העירונית, דווקא מזיקים פורחים בסביבה זו, וניתן למצוא אותם ואת ה"מזכרות" אותן הם משאירים בעקבותיהם בעיקר בריכוזי אוכלוסיה משמעותיים.
 
 

הדברת מזיקים - מידע ומאמרים

 
הסיבה שמתעורר הצורך בהדברת מזיקים אינו סתם משום שמזיקים כגון חרקים ומכרסמים מסוימים מגעילים אותנו. ככל הנראה, מתישהו במהלך ההיסטוריה האנושית הוטבעה בנו התובנה כי נוכחותם של חרקים ובעלי חיים מסוימים מסוכנת לבריאותו של האדם, וכתוצאה מכך, הוטבעה גם התגובה הנצפית. לכך מצטרף גם חינוך מינקות, אולם חזק ככל שיהיה, הרי שעדיין אין הוא משנה את העובדה כי לשם שגשוגה של חברה אנושית בריאה, יש צורך להרחיק מריכוזי אוכלוסיה אנושיים מזיקים שונים.
 
יש לציין שמזיקים אינם רק שאלה של הגדרה והם אינם נחשבים כאלה רק משום שהם מסבים לאדם אי נוחות. לא כל המזיקים פוגעים רק בבני אדם. כך, למשל, חרקים כגון פרעושים וקרציות פוגעים גם, או אפילו בעיקר
 
בבעלי חיים, להם יש פרווה והרגלי היגיינה שונים משלנו, דבר אשר עושה אותם מטרה אידיאלית עבור חרקים אלה. לפיכך, ביצוע הדברה כגון הדברת פרעושים חיונית לא רק בשביל לשמור על בריאות האדם ועל נוחותו, אלא גם על רווחתם של בעלי חיים וחיות מחמד.
 
 
 
חברת הדברה
 
הדברת מזיקים
 
 
 
 

הבעייתיות בהדברה באמצעות תכשירי הדברה ביתיים

 
נהוג להזמין מדביר רק כאשר ישנה תקיפת חרקים רחבת היקף. עבור הג'וק או הנמלה הנפוצים, מרבית האנשים משתמשים במכשירי הדברה ביתיים, אותם אפשר לרכוש בחנויות ליד הבית. עד גבול מסוים, או לשם טיפול חד פעמי אין אם כך בעיה. אולם חשוב להבין כי אין מדובר בפתרון מספק. למעשה, מדובר אפילו בפתרון בעייתי.

מדוע? גלגולי החיים של חרקים קצרים ורבים לאין ערוך מאלה של צורות חיים מורכבות יותר. מבחינה זו, הפשטות של החרקים היא זו אשר הופכת אותם לסתגלנים כל כך. לפיכך, אם גם אתם הרגשתם פעם כי חרקים עמידים יותר לתכשירים שבעבר פעלו עליהם, כנראה שאתם צודקים. חרקים ומזיקים שונים מפתחים עמידות לתכשירי הדברה.

במקביל, מכיוון שרוב האוכלוסייה אינה מבינה דיו בתחום, הטיפול המתבצע הוא חלקי ונקודתי בלבד. לכן, גם אם מחסלים את החרקים הגלויים לעין ברגע נתון, וגם אם לכאורה נבלמה המכה, למעשה, הבעיה ממשיכה לדגור בשקט, כאשר החרקים אשר שרדו את ההדברה הנוכחית יפתחו כבר שרצים שיהיו בהדרגה עמידים יותר ויותר לחומרי ההדברה הקיימים. לכן, מדי שנה בשנה מופיעים בשוק חומרי הדברה חזקים יותר, אשר מסכנים לא רק את חייהם של החרקים, אלא גם את בריאותם של בני האדם המשתמשים בהם ונחשפים אליהם.

לכן, אף על פי שמדבירים הם אנשי מקצוע, ולכאורה זהו תפקידם לקדם הזמנת מדבירים מורשים כדי להתפרנס, יש להדברת מזיקים מקצועית ערך מוסף. מדבירים מוסמכים יודעים כיצד לטפל באופן יסודי ומידתי בכל בעיה. טיפול יסודי זה לא מאפשר למזיקים השונים להתאושש ולפתח עמידות, וכך חוסך את הצורך להשתמש באמצעים רעילים. כמו כן, ביכולתם לבצע את ההדברה הדרושה מבלי לסכן את בריאותם של בני האדם וחיות המחמד בבית.