הסיכונים של עקיצת קרציות

 
 
הימצאות קרציות בבית היא בהחלט מטרד שיש להתייחס אליו ברצינות. בניגוד לזוחלים ומעופפים קטנים אחרים שאנחנו לא מייחסים עבורם חשיבות רבה, עקיצה של קרצייה עלולה להיות מאוד מסוכנת ולגרום להעברה של מחלות בין בני אדם ובעלי חיים. ללא ביצוע של הדברת קרציות יסודית הן יכולות להתרבות לכדי כמות רצינית מאוד.

הקרצייה היא בסך הכל בגודל של כמה מילימטרים בודדים, בעלת 8 רגליים ומזכירה את העכביש. הקרצייה היא טפיל והיא ניזונה ממציצת דם של יצורים חיים, לאחר פעולה זו שיכולה להימשך עד פרק זמן של מספר שבועות היא גודלת עד פי 4 ממצבה הרגיל. לכן מלבד אי נעימות לחשיפה שלה היא מהווה שתי סכנות מרכזיות – הראשונה היא עקיצה המכילה רעל שעלול לגרום למחלות מסוכנות, והשנייה היא העברה של מחלות רבות ושונות בין בני אדם ובעלי חיים. הסיבה המרכזית לכך שיש לטפל במהירות בהימצאותן של קרציות באמצעות הדברת קרציות יסודית היא העובדה שנקבה אחת יכול להטיל מספר עצום של אלפי ביצי קרציות שיכולות בשלב בגרותן לגרום לנזקים ולמחלות, חשבון פשוט מצביע על סכנה של מספר אדיר של קרציות.

עבור מי שמגדל בעלי חיים בבית, בדגש על כלבים, יש לבצע באופן שוטף בדיקת קרציות על גבי הכלב ומתן טיפול מתאים במקרה הצורך, זאת באמצעות תכשירים שונים בשוק כמו סבון נוגד קרציות, מברשת להסרת קרציות וקולר להרחקת קרציות. אך במקרה שישנן קרציות שהתפשטו בחלל הבית מסיבות כאלה ואחרות, זו כבר בעיה שדורשת הדברת קרציות שניתנת על ידי גורם מקצועי.
 
 

הסיכונים

 
ישנם המון סוגים של מחלות שמועברות באמצעות קרציות בין בני אדם וחיות, חלקן חמורות פחות וחלקן יותר. כאשר נדבקים במחלה כזאת או אחרת כתוצאה מעקיצה של קרצייה, בדרך כלל יופיעו תסמינים המזכירים שפעת, עלייה בחום, כאבים וצמרמורות. כאשר מופיעים תסמינים חריפים יותר כמו הופעה של כתמים על הגוף, זהו כבר סימן לגשת לטיפול בדחיפות, אחרת העקיצה יכולה לגרום לסיבוכים.
 

כיצד קרציות מגיעות אל תוך הבית הפרטי?

 
המקום הטבעי של הקרציות הוא בטבע, לכן אזורים שונים בחלל הבית עם מאפיינים זהים יכולים להוות פתח להגעה של קרציות. גינה פרטית היא אזור שמאפשר לקרציות לגדול ולהתרבות, כמו כן קינון של יונים מושך קרציות לאזור, אך הסיבה המרכזית להגעת קרציות למרחב הבית היא על גבי חיות המחמד שנמצאות בבית.
 
 
 
עקיצת קרציות
 
 
 
 

חברת הקוטל – שירות הדברת קרציות

 
חברת הקוטל בעלת ניסיון מקצועי של 35 שנים מציעה שירותי הדברת קרציות יסודית עםם תוצאות לטווח הרחוק, זאת באמצעות עבודהה במספר שלבים שמבטיחים תוצאות בשטח. תחילה המדבירים של חברת הקוטל מאתרים את הנקודה הבעייתית, לאחר מכן הם מבצעים הדברה יסודית במספר שלבים תוך התחשבות בתנאי השטח שמסביב והימנעות מפגיעה בבעלי חיים, בצמחייה, ברהיטים או בבית.
 
חברת הקוטל מבצעת הדברה נקודתית בצורה שתבטיח אזור נטול מקרציות לאורך זמן רב.